Fortuna, STS, Totolotek – którą ofertę wybrać?

Najnowsza ustawa hazardowa budząca bardzo dużo kontrowersji weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów w tej ustawie. Określa to, iż regulacja jest w pełni zgodna z prawem unijnym.

Według nowej ustawy, wszystkie podmioty oferujące obstawianie zakładów wzajemnych przymuszony jest do posiadania zezwolenia otrzymywanego od Ministerstwa Finansów. Typowanie zakładów u nielegalnych bukmacherów internetowych, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalne podmioty bukmacherskie – czyli kto?

Na polskim rynku bukmacherskim od dużej ilości lat funkcjonuje kilka czołowych sposobów zakładów sportowych. Najczęściej, są to więc bukmacherzy stacjonarni, jacy prowadzą również działalność przez Internet. sieci internet. Do listy legalnych, zalicza się: Fortunę (sprawdź Fortuna oferta na dzisiaj i zobacz najpopularniejsze zakłady które oferuje bukmacher), STS (Star-Typ Sport), forBet, Totolotka, eToto zakłady bukmacherskie, Milenium, LV BET Zakłady Bukmacherskie, Superbet i Totalbet (licencja wydana dość niedawno).

Sporo firm przedstawia chęć do uzyskania licencji na polski rynek bukmacherski. Nieoficjalnie wypowiada się o zainteresowaniu takich podmiotów jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, ale większość zgłoszeń powiązanych z dodaniem zezwolenia. zostaje stosownie zablokowane. Stąd także bardzo trudno rozpoznać na którym etapie znajdują się dążenia ale również jak duże szanse na dogodne rozpatrzenie sprawy posiadają te podmioty bukmacherskie online.

Dlaczego rozgraniczono firmy bukmacherskie?

Podmioty proponujące obstawianie na ziemi polskiej, muszą odprowadzać podatek. To typowa kolej rzeczy, do której aczkolwiek nie odnosiły się zagraniczne internetowe firmy bukmacherskie. Z tego tytułu, czerpały dochody (mniejsze koszty, większa liczba klientów). Uczciwość rynku bukmacherskiego naprawia w określonym stopniu tzw. ustawa hazardowa.

Każdy bukmacher online oferujący zakłady sportowe, musi regularnie rozliczać się z podatków. Wszyscy bukmacherzy internetowi są w myśl ustawy równi, dlatego też poprawiają się również szanse zarobku poszczególnych firm. Wcześniej, nadzwyczaj często spotykano sytuację, w jakiej zagraniczne firmy (mające siedzibę na Malcie czy Gibraltarze), czerpały z przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, proponowano także szczególnie korzystne kursy (niższa marża), co przyciągało skutecznie użytkowników.

Chociaż ustawa hazardowa nie jest wspaniała, trzeba przyznać, iż rozgranicza kwestie prawne, do niedawna będące niejasnymi. W perspektywie pomysł ten powinien zostać nowelizowany, każdy podmiot przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać aktualnie przyjętej regulacji hazardowej.

Sprawdź również: Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *